Loading...

Video-blog

Dla wielu pacjentów ME, szczególnie tych którzy niedawno znaleźli diagnozę bardzo ważne staje się zdobycie jak najlepszej jakości wiedzy o samej chorobie i łagodzeniu objawów. Innym ważnym aspektem jest pomoc bliskim w zrozumieniu ograniczeń naszego ciała. Wiele osób na tej ścieżce preferuje materiały audio-wizualne. W związku z tym Chroniczynka – pacjentka, która od lat zmaga się z ME/CFS, postanowiła przygotować dobrej jakości filmy na YouTube które będą omawiały najważniejsze zagadnienia związane z ME/CFS.

Wprowadzenie do tematu zespołu przewlekłego zmęczenia ME/CFS.

Opis PEM – najbardziej charakterystycznego symptom Zespołu Przewlekłego Zmęczenia ME/CFS.

Opis przyczyn przesilenia prowadzącego do PEM, najbardziej charakterystycznego symptomu Zespołu Przewlekłego Zmęczenia ME/CFS.

Strategie pomagające uniknąć zjazdu czyli PEM (Post Exertional Malaise) w zespole przewlekłego zmęczenia ME/CFS. Każdy jest inny i ma indywidualne potrzeby i możliwości zaimplementowania tych strategii, a także może na nie inaczej reagować. Stosowanie tych strategii nie uleczy tej choroby, ale daje szansę na ustabilizowanie symptomów i polepszenie ogólnego stanu zdrowia. Na dzień dzisiejszy nie ma lekarstwa ani terapii potrafiącej wyleczyć z zespołu przewlekłego zmęczenia ME/CFS.

Wskazania co należy zrobić, kiedy zjazd już nastąpi. Oczywiście nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się dla każdego pacjenta, jednak można się nimi inspirować szukając własnych metod zarządzania objawami.

Najpopularniejsze kryteria diagnostyczne w zespole przewlekłego zmęczenia ME/CFS. Prezentacja bez muzyki.

Pierwsza część dywagacji o pozytywnych i negatywnych aspektach starania się o diagnozę medyczną, skupiona głownie na korzyściach wynikających z diagnozy. Negatywne aspekty diagnozy w części drugiej.

Jeśli uważasz treść strony mecfs.pl za pożyteczną, dowiedz się jak możesz wesprzeć jej rozwój.

Również może Ci się spodobać